121. Loginiai galvosūkiai

Rungtyniavo šešios rajono futbolo komandos. Kiekviena jų susitiko su kita po vieną kartą. Penkis šeštadienius iš eilės vyko po trejas rungtynes. Pirmąjį šeštadienį “Erelis” nugalėjo “Meteorą”, antrąjį šeštadienį “Erelis” įveikė “Kibirkštį”, trečiąjį šeštadienį “Kibirkštis” nugalėjo “Vimpelą”. Ketvirtame rate “Bangos” ir “Meteoro” rungtynės baigėsi lygiosiomis. Su kokia komanda “Strėlė” susitiko paskutiniame rate?

Atsakymas: Visus duomenis surašome lentelėje: vertikaliai galimas komandų poras, horizontaliai — visus ratus, kada turi įvykti šių komandų rungtynės. Jei rungtynės įvykusios, atitinkamame langelyje parašome žodį „žaidė”, visus kitų ratų langelius ties šia pora ir visas kitas šių dviejų ir likusių komandų rungtynes užbraukiame. Gauname tokią paveiksle pavaizduotą lentelę. Iškart matome, kad “Kibirkštis” ir “Meteoras” susitiko penktą šeštadienį. Vadinasi, tą dieną šios komandos negali rungtyniauti su kitomis, tad tuos langelius užbraukiame. Dabar matome, kad pirmame rate žaidė “Kibirkštis” ir “Banga”. Vėl užbraukiame visų negalimų susitikimų langelius. Iš čia išplaukia, kad pirmojo rato trečiose rungtynėse susitiko “Vimpelas” ir “Strėlė”. Iš šių duomenų galime nustatyti, kad penktą šeštadienį “Strėlė” žaidė arba su “Banga”, arba su “Ereliu”. Iš lentelės matyti, kad antrą šeštadienį žaidė “Meteoras” ir “Vimpelas”. Tad antrą šeštadienį susitiko šios komandos: “Erelis” su “Kibirkštimi”, “Meteoras” su “Vimpelu” ir “Banga” su “Strėle”. Vadinasi, paskutiniame rate žaidė “Strėlė” su “Ereliu”.

30 pavPalikite komentarą

  

  

Galite naudoti šiuos HTML kodus

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>