132. Loginiai galvosūkiai

Viename pilies požemio kambaryje valdovas paslėpė visas savo brangenybes. Valdovo įpėdiniams testamente buvo nurodyta kaip rasti paslėptą lobį: iš pradžių įeiti į vieną iš kraštinių požemio kambarių ir nuo jo eiti per visas požemio duris tik po vieną kartą. Tos durys, kurios bus paskutinės, ir nurodys ieškomąją vietą. Suraskite požemio kambarį, kuriame paslėptas lobis.

14

Atsakymas: Kas mano, kad, norint nustatyti lobio vietą, būtina išvedžioti painų maršrutą, labai klysta. Lobio slėptuvę nurodysime, nenubrėžę nė vienos linijos. Lobis negali būti paslėptas tuose kambariuose, kuriuose yra lyginis durų skaičius. Mat iš sąlygos žinome, kad reikia eiti per visas duris, o šiuose kambariuose per vienas duris turime įeiti, per kitas — išeiti. Todėl lobis gali būti kambaryje su nelyginiu skaičiumi durų. Tokių kambarių yra du: A ir B. Kadangi reikia eiti iš kraštinio požemio kambario, tai lobis paslėptas kambaryje B.

15Palikite komentarą

  

  

Galite naudoti šiuos HTML kodus

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>