128. Loginiai galvosūkiai

Karvę ganyti moteris galėjo pusskritulio formos pievoje. Išgindama karvę, ji pasiėmė tris kuoliukus, žiedelį ir virvę. Kaip moteris turėjo pririšti karvę, kad ji galėtų ėsti žolę bet kurioje šios pievos vietoje, neišeidama už jos ribų?

Atsakymas: Tarkime, kad paveiksle pavaizduota moters pieva. Jei moteris karvę pririštų r ilgio virve taške A, tai ši ganytųsi visame skritulyje. O jei moteris įkaltų kuoliukus taškuose E ir F, nutolusiuose nuo B ir X C atstumu r, nutiestų 2r ilgio virvę (ji būtų paveiksle lygiagreti tiesei BC ir liestų pusskritulį taške D) , ant jos užmautų žiedelį, o prie jo r ilgio virve pririštų karvę, tai š ioji galėtų ganytis plote, kurį riboja tiesės BC ir EF (taip pat ir kitoje tiesės EF pusėje). Dabar matome, kad jei moteris karvę pririštų iškart abiem šiais būdais, tai besigananti karvė negalėtų išeiti iš pusskritulio.

10Palikite komentarą

  

  

Galite naudoti šiuos HTML kodus

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>