17. Detektyviniai galvosūkiai

Tradicinį kriminalistų kongresą buvo nutarta užbaigti siurprizu: geriausi šešių šalių detektyvai turėjo išmėginti jėgas, tirdami nusikaltimą. Viešbučio, kuriame vyko kongresas, salone Šerlokas Holmsas paskelbė varžybų sąlygas: kai tik vakare viešbučio parke pasigirs šūvis ir riksmas, kriminalistai turi skubėti ten, kaip galima greičiau išaiškinti, kas atsitiko ir pamėginti surasti „piktadarį”. Techninių priemonių naudoti negalima. Nugalės tas, kuris greičiau išaiškins „nusikaltimą”. Praėjo daug laiko, jau artėjo pusiaunaktis, bet niekas nesudrumstė tylos.
— Šis ilgas laukimas pradeda mane erzinti,— pasakė daktaras Votsonas. Inspektorius Visažinys atsistojo ir nuėjo į gretimą kambarį, kurio langai išėjo į priešingą negu parkas pusę.
— Kur jus? — paklausė Votsonas.
— Reikia pasiruošti operacijai,— atsakė Visažinys. Neįjungęs šviesos, jis patogiai įsitaisė fotelyje. Votsonas tik nusišypsojo. Po kelių minučių detektyvai išgirdo šūvį. Inspektorius Visažinys išbėgo į parką, pirmas surado „auką” ir užtiko pabėgusio „nusikaltėlio” pėdsakus. Šerlokas Holmsas iškilmingai įteikė inspektoriui prizą — sidabrinę pypkę.
— Prašom pasakyti mano draugui Votsonui savo paslaptį šypsodamasis paprašė „kriminalistų tėvas”.
Kokia Visažinio paslaptis?

Atsakymas: Visažiniui, ne taip, kaip kitiems, išbėgusiems į parką, nereikėjo laukti, kol akys pripras prie tamsos.Palikite komentarą

  

  

Galite naudoti šiuos HTML kodus

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>