19. Detektyviniai galvosūkiai

Inspektorius Tompsonas vežė svarbius dokumentus kito miesto ekspertui. Buvo žinoma, kad šiuos dokumentus bet kokia kaina trokšta įsigyti gangsterių gauja. Traukinyje visą laiką inspektorių stebėjo pilku šv&rku vilkintis vyriškis. Kai jų žvilgsniai susidurdavo, vyriškis dėdavosi abejingu. Tompsonui kilo įtarimas. Išlipęs iš traukinio, jis tuoj telefonu paskambino ekspertui.
— Ekspertas klauso,— inspektorius išgirdo vyrišką balsą.
— Norėčiau ištirti kelis senovinių pinigų banknotus,— pasakė Tompsonas sutartą frazę.
— Laukiu jūsų,— atsakė ekspertas.
Išėjęs iš telefono būdelės, Tompsonas vėl pamatė tą patį pilku švarku vyriškį. Jis neva skaitė žurnalą, o iš tikrųjų stebėjo Tompsoną. Inspektoriaus įtarimas pasitvirtino: vos tik jis įsėdo į taksi, pajudėjo ir kitas automobilis, kuris visą laiką važiavo paskui. Tompsonas išėmė iš aplanko dokumentus ir įdėjo į vidinę švarko kišenę, o į aplanką — seną laikraštį. Abu automobiliai sustojo kartu prie to paties pastato. Tompsonas greit susirado kambarį, ant kurio durų buvo užrašyta „Ekspertas4*. Kambarys buvo labai mažas: jame tilpo tik nedegamoji spinta, stalas ir pora kėdžių. Įėjus Tompsonui, iš už stalo pakilo jaunas, malonus vyras ir prisistatė:
— Ekspertas.
Inspektorius įteikė jam aplanką. Gavęs pakvitavimą, jis greit išėjo lauk. Paėjęs kelis metrus, pasislėpė už namo kampo ir ėmė stebėti pastatą. Po keliolikos minučių iš pastato išėjo vyriškis pilku švarku ir žmogus, pasivadinęs ekspertu. Kai jie dingo jam iš akių, Tompsonas atsiduso:
— Dabar aš tikrai galėsiu atlikti savo užduotį.
Kaip inspektorius suprato, kad jam buvo paspęsti spąstai?

Atsakymas: Tompsonas su ekspertu kalbėjosi telefonu, vadinasi, eksperto kambaryje turėjo būti telefonas. Tačiau tame kambaryje, į kurį atėjo Tompsonas, jokio telefono nebuvo. Gangsteriai iš anksto buvo sukeitę lenteles, tikėdamiesi tuo lengvai apgauti inspektorių.



8 komentarai - 19. Detektyviniai galvosūkiai

 • ernestas

  nes paskambinus inspektoriui turejo atsiliepti moteris, o ne vyras.

 • Lukas Misiunas

  i atsakyma: tipo telefono kisenej laikyt negalima?

 • mantas

  itarimas kilo nes ji stebejo ;D arba pagal sutarta fraze turejo kazka kita atsakyt o ne “laukiu jusu”

 • simas

  man atrodo kad viriškis su pilku švarku buvo abgavikas nes pas kui ji vazevo mašina ;D.

 • Edvardas

  Na kad pastebejo jog nera telefono ant stalo negali buti nes jis suprato dar pries ieidamas i kambari, nes dokumentu jau nebuvo aplanke o buvo juos pakeites i laikrasti. Vadinasi jau zinojo jog ji seka ir bando apgauti. Tad suprasti galejo is to kad ji seka arba is sutartos frazes. Dar dirbdamas toki darba greiciausiai jis buvo pazystamas su ekspertu ar bent ji zinojo zodziu daug galimu varijantu, bet tik ne telefono aparato trukumas kambaryje.

 • mindaugas

  hmm :I

 • ema

  jis pastebėjo vyriškį su pilku švarku kuris jį seka ir stebi dar traukinyje ir išsiduoda kai jų akys susitinka vyriškis būna abejingas ir t.t

 • karolis

  fjgjghjgjgjkkfjfhfjgrūįūūįėyū9įėš0įūįūšūįšūįšūįšūšįūšūįšū9įėūšįūųšųūįšū9šū9įųūššū9įšū9įšūįūįū9šįū9šįųūšū9ųįšūų9ųūįšuujtujtutututuitihiikhikiiuiihkhkhgkjjgjhdgkopjiophnthl..ghlpkh,.thplshh.rtssrtyrtyrtuyuūyuū9rug9huyg9 hfdhgfhugfhgfgfhughfuhugfuhghfuhgfhuguhgfughufhgfhughfhgfhughfghfhugfhughfudghfhugfhughufhgfdhughfdughfuhgfhughfghufghhgfuhgfhdguhdffdgfdiugfughfdhgh.

Palikite komentarą

  

  

Galite naudoti šiuos HTML kodus

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>