35. Matematiniai galvosūkiai

Šį galvosūkį sukūrė prancūzų matematikas Eduardas Liuką — įdomiosios matematikos knygos autorius. Vienoje matematikų konferencijoje jis pateikė tokį uždavinį: „Tarkime, kad kasdien iš Havro į Niujorką ir iš Niujorkp į Havrą išplaukia po garlaivį. Kelionė trunka lygiai 7 paras. Pasiekęs kelionės tikslą, garlaivis iškart apsigręžia ir plaukia atgal. Kiek šios linijos laivų aš sutiksiu kelyje, jei šiandien per pietus išplauksiu iš Havro į Niujorką?” Pamėginkite ir jūs atsakyti į šį klausimą.

Atsakymas: Skaičius 7 nėra teisingas šio galvosūkio atsakymas, kad ir kaip jis lįstų mums į galvą. Šia linija iš viso kursuoja 14 garlaivių: 7 iš Niujorko ir 7 iš Havro. Viename jų — mes. Tad kelionėje sutiksime 13 garlaivių: iš jų 7 grįžtančius iš Niujorko į pradinį uostą Havrą, ir 6 garlaivius, plaukiančius iš Niujorko į Havrą. Galvosūkio sprendimas taps žymiai aiškesnis, jei išnagrinėsite paveikslą.

3Palikite komentarą

  

  

Galite naudoti šiuos HTML kodus

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>