119. Loginiai galvosūkiai

Vienoje saloje gyveno dvi giminės — teisuoliai ir melagiai. Išminčius aplankė šią salą ir sutiko du vietinius gyventojus. Kadangi nežinome jų vardų, pavadinsime juos A ir B. Išminčius paklausė A:
— Jūs abu teisuoliai?
A atsakė vienu iš žodžių „taip arba „ne“. Tačiau išminčius dar negalėjo nuspręsti, kas yra A ir B — teisuoliai ar melagiai. Todėl jis A pateikė dar vieną klausimą:
— Ar jūs abu iš vienos giminės?
A irgi atsakė vienu iš žodžių „taip arba „ne“. Štai tada išminčius ir suprato, kas jie tokie. O jūs ar galite nustatyti, kurios giminės yra A ir kurios — B?

Atsakymas: Galimi keturi atvejai:
I. A ir B — teisuoliai;
II. A — teisuolis , B — melagis;
III. A — melagis, B — teisuolis;
IV. A ir B — melagiai.
Pirmu, trečiu ir ketvirtu atveju išminčius į pirmą klausimą būtų Išgirdęs atsakymą „taip, antru — „ne“. Kadangi jis po pirmo atsakymo dar negalėjo nuspręsti, kas yra A ir B , tai šis atsakymas nebuvo „ne“.
Į antrą klausimą išminčius galėjo išgirsti atsakymą „taip pirmu ir trečiu atveju, „ne” — ketvirtu atveju. Jei šis atsakymas būtų buvęs „taip“ išminčius dar negalėtų žinoti, kas yra A — teisuolis ar melagis. Tačiau jis identifikavo A ir B vadinasi, jis išgirdo atsakymą „ne. Tad A ir B yra melagiai.



Palikite komentarą

  

  

Galite naudoti šiuos HTML kodus

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>